روش تغییر کارت گرافیک لپ تاپ در ویندوز

دوستان اگر از لپ تاپ استفاده می کنند و برای کارهای گرافیکی و یا بازی کردن به گرافیک اصلی لپ تاپ شون نیاز دارند، باید کارت گرافیک لپ تاپ از حالت Intel به Nvidia یا ATI تغییر بدند.

کارت گرافیک Nvidia: در لپ تاپ هایی که از گرافیک Nvidia استفاده می کنند باید بروی دسکتاپ ویندوز کلیک راست کنند و گزینه Nvidia Control Panel انتخاب کنند.

در صفحه باز شده در قسمت منوی چپ صفحه روی گزینه Manage 3D Settings کلیک کنید و در صفحه مربوطه برید به قسمت Program Settings و در این قسمت دو تا تنظیم را باید انجام بدید، در قسمت Select a Program to Customize برنامه یا بازی مورد نظرتون را انتخاب کنید و در قسمت دوم تنظیمات در قسمت Select the Preferred Graphics Processor for this Program گزینه High Preformance Nvidia Processor انتخاب کنید و در آخر در پایین صفحه گزینه Apply می زنید که تغییرات اعمال شود.

کارت گرافیک ATI: اگر کارت گرافیک لپ تاپ شما ATI هست باید بروی دسکتاپ ویندوز کلیک راست کنید و گزینه Configure Switchable Graphics انتخاب کنید.

در صفحه باز شده در قسمت Recent Applications نگاه کنید برنامه یا بازی مورد نظرتون هست یا نه، اگر نبود در قسمت پایین صفحه گزینه Add Application بزنید و فایل EXE برنامه مورد نظرتون را از آدرس نصب شده انتخاب کنید و بعد اون برنامه یا بازی انتخاب کنید و در سمت راست صفحه در قسمت تنظیمات Graphic Setting گزینه High Performane انتخاب کنید و در آخر پایین صفحه گزینه Apply بزنید تا تغییرات اعمال شود.

/ 0 نظر / 332 بازدید