تغییـر سایـز و حجـم عکس برای ارسـال در اینتـرنت

بعضی مواقع پیش میاد که شما قصد دارید عکسی رو تو سایتی آپلود یا برای کسی ایمیل کنید ولی بدلیل سرعت پایین اینتـرنت و حجم بالای عکس نمیشه به راحتی اینکار رو انجام داد.

برای اینکار شما می تونید از برنامه Paint ویندوز یا photoshop استفاده کنید، که با برنامه Photoshop حرفه ای تر و بهتر می تونید کار کنید.

روش کار با برنامه Paint :

در این روش شما ابتدا برنامه Paint باز کنید و عکس مورد نظر را وارد برنامه کنید و در منوهای بالای صفحه گزینه Resize انتخاب کنید و در صفحه باز شده در قسمت اول یعنی Resize گزینه رو روی Pixel قرار دهید و Horizontal و Vertical زیر  عدد 800 بذارید و ok کنید و در آخر عکس رو با اسم جدید Save as کنید نه Save، بخاطر اینکه اگر گزینه Save بزنید عکس اصلی تون سایزش تغییر می کند.

روش کار با برنامه Photoshop :

عکس مورد نظرتون را وارد برنامه فتوشاپ کنید و در منوی بالای صفحه گزینه File و در زیر مجموعه اش گزینه Save For Web & Devices انتخاب کنید.

در صفحه باز شده، سمت راست پایین صفحه در قسمت Image Size می توانید سایز عکس تون را تغییر بدید، در قسمت نوع فرمت، فرمت رو JPEG یا PNG قرار بدید و در قسمت نوع کیفیت، کیفیت Medium یا High انتخاب کنید و در آخر Save کنید.

/ 0 نظر / 113 بازدید