رفع مشکل صفحه آبی (Blue Screen)
نویسنده : ABi - ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٥
 

شاید بعضی دوستان با این مشکل مواجه شدند که بعضی وقت ها در حال کار با ویندوز، یک صفحه ی آبی رنگ میاد و سیستم خاموش یا Restart میشه !!

1. این مشکل دلایل مختلفی می تونه داشته باشه، که ساده ترین روش حلش اینه که وقتی یکبار سیستم رو Restart می کنید مشکل حل میشه.

2. ولی اگر این مشکل همچنان ادامه داشت، سیستم رو دوباره Restart کنید و قبل از آمدن ویندوز دکمه F8 روی کیبرد رو زده تا صفحه سیاه رنگی بیاد و در اون صفحه بروی گزینه Last Known Good Configuration اینتر کنید تا سیستم به حالت خوبی که قبلا بوده برگرده، فقط بهتره اگر اطلاعات مهمی دارید قبلش Backup بگیرید.

3. اما بعضی وقت ها مشکل از سخت افزاری هست که جدیدا نصب شده یا مثلا فلش مموری خودتون که به USB وصل میشه و باعث بوجود اومدن این پیغام خطا میشه، که برای رفع این مشکل باید اون سخت افزار جدید یا فلش مموری رو از سیستم جدا کنید تا ببنید مشکل حل میشه یا نه.

4. بعضی وقت ها هم مشکل نرم افزاری هست و شما یک نرم افزار جدیدی نصب کردید که باعث این خطا میشه که باید این نرم افزار رو پاک کنید و سیستم رو Restart کنید و بررسی کنید ببینید مشکل حل شده یا نه.

5. روش دیگه Restore کردن ویندوز به چند روز یا چند هفته قبل که باعث میشه مشکل شما برطرف بشه، البته Backup یادتون نره که مبادا اطلاعاتتون پاک نشه.

6. اگر این خطا قبل از بالا اومدن ویندوز باشه، به احتمال خیلی زیاد مشکل سخت افزاری هست و باید این مورد رو بررسی کنید و اگر اطلاعات کافی ندارید به متخصص اینکار نشونش بدید.